Віктор Громовий про навчання в ізраїльській школі
Також цікавим буде і візит до старшої школи «Dror”. Ви побачите шкільне містечко, яке складається з кількох корпусів. У школі навчається 2 тис. учнів. Ця школа досить нова, вона збудована на основі нової концепції організації освітнього простору.
Цікаво також спостерігати кроскультурні відмінності в громадській оцінці різноманітних стилів роботи директорів шкіл у різних країнах. Так, коли Коба Гуттерман після кількох років роботи в Америці повернувся до Ізраїлю і став директором, він вів себе по-американськи: ставав біля входу школи і зустрічав усіх дітей та вчителів. Вітався з ними, а деяким допомагав вийти з машини. Це тривало до того часу, поки його не запитали ізраїльські вчителі: ”Що ти робиш? Ти працюєш у нас директором чи швейцаром у цих людей?” Після цього він уже дверцята машини не відчиняв...
А по дорозі до школи «Dror” навчився проводити гру “Секретний друг”. Наша ізраїльська гід Йонат чудово справляється з функцією організатора колективу, використовуючи для цього навіть час у дорозі. В автобусі ми почали цю гру: кожен отримав листочок з іменем людини, у якої він тепер буде “секретним другом”. Перш за все, він повинен написати йому листа, підписавши його будь-яким вигаданим чи реальним (але не своїм прізвищем). Потім зробити йому недорогий подарунок. Потрібно здогадатися, хто тобі це дарує. Усе це перетворюється на веселе шоу, яке налагоджує теплі людські стосунки.
Сподобалась фраза:"Якомога менше паперів".А ще учительська з кухнею та копіювальною технікою."Кімната Цилі"- це родзинка ізраїльської філософії.
ВідповістиВидалити