понеділок, 19 березня 2018 р.

Як навчають в Ізраїлі?


Віктор Громовий про навчання в ізраїльській школі


Настав час подивитись на «родзинки» ізраїльських шкіл. Зокрема, здійснити візит до початкової школи “Амір” у містечку Петах-Тіква. У цій школі немає дзвінків, тут створене таке освітнє середовище, у якому “стирається” межа між уроком і перервою, класом і коридором, учителем і учнем… Директор школи Пніна Меірі розповідає про бачення школи, як місця, де учні люблять проводити свій час та отримують позитивний досвід освітньої активності.

Також цікавим буде і візит до старшої школи «Dror”. Ви побачите шкільне містечко, яке складається з кількох корпусів. У школі навчається 2 тис. учнів. Ця школа досить нова, вона збудована на основі нової концепції організації освітнього простору.

Цікаво також спостерігати кроскультурні відмінності в громадській оцінці різноманітних стилів роботи директорів шкіл у різних країнах. Так, коли Коба Гуттерман після кількох років роботи в Америці повернувся до Ізраїлю і став директором, він вів себе по-американськи: ставав біля входу школи і зустрічав усіх дітей та вчителів. Вітався з ними, а деяким допомагав вийти з машини. Це тривало до того часу, поки його не запитали ізраїльські вчителі: ”Що ти робиш? Ти працюєш у нас директором чи швейцаром у цих людей?” Після цього він уже дверцята машини не відчиняв...

А по дорозі до школи «Dror” навчився проводити гру “Секретний друг”. Наша ізраїльська гід Йонат чудово справляється з функцією організатора колективу, використовуючи для цього навіть час у дорозі. В автобусі ми почали цю гру: кожен отримав листочок з іменем людини, у якої він тепер буде “секретним другом”. Перш за все, він повинен написати йому листа, підписавши його будь-яким вигаданим чи реальним (але не своїм прізвищем). Потім зробити йому недорогий подарунок. Потрібно здогадатися, хто тобі це дарує. Усе це перетворюється на веселе шоу, яке налагоджує теплі людські стосунки.

1 коментар:

  1. Сподобалась фраза:"Якомога менше паперів".А ще учительська з кухнею та копіювальною технікою."Кімната Цилі"- це родзинка ізраїльської філософії.

    ВідповістиВидалити